Dva slijepca vjerujući u Gospodina ozdravljaju.

EVANĐELJE (Mt 9, 27-31)

U ono vrijeme: Kad je Isus odlazio, pođu za njim dva slijepca vičući: »Smiluj nam se, Sine Davidov!« A kad uđe u kuću, pristupe mu slijepci. Isus im kaže: »Vjerujete li da mogu to učiniti?« Kažu mu: »Da, Gospodine!« Tada se dotače njihovih očiju govoreći: »Neka vam bude po vašoj vjeri.« I otvoriše im se oči. A Isus im poprijeti: »Pazite da nitko ne dozna!« Ali oni, izišavši, razniješe glas o njemu po svem onom kraju.

Obraćenje vjernika - otvaranje za ono što Bog sprema

PIŠE: don Ivan Terze, Župa Presvetog Srca Isusova Visoka  OBJAVLJENO: 2. prosinac 2022.

Drugom nedjeljom ušli smo dublje u došašće kao vrijeme iščekivanja. To ističemo u zbornoj molitvi:

“Svemogući i milosrdni Bože,
dok hitimo ususret tvomu Sinu,

daj da nas zemaljske brige i obveze ne smetu;
nebeska mudrost tvoje riječi nek nas uvede
u zajedništvo njegove sudbine.”

Biblijski odlomci zovu na otvaranje za novost koju Bog sprema. U prvom čitanju imamo Izaijinu pjesmu o idealnom vladaru s kojim dolazi mir među ljude, a onda i životinje postaju blage jedne prema drugima te prema ljudima.

Za drugo čitanje imamo Pavlov poziv iz Poslanice Rimljanima na vjerničku toleranciju unutar Crkve, sastavljene od krštenika različitih nacionalnosti, zato što je Bog sve ljude neopozivo prihvatio u Kristu.

Za evanđelje imamo Matejev prikaz Krstitelja kao pokornika koji u pustinji zove ljude na obraćenje zbog neposredne blizine kraljevstva Božjega.

Ova je nedjelja radosni poziv na obraćenje, ne toliko kao odustajanje od grijeha koliko kao otvaranje za novost koju Bog sprema. U popričesnoj molimo, pošto se nahranimo od stola Božje riječi i posvećenog kruha, da se “u svjetlu Božje mudrosti zemaljskim dobrima pravilno služimo a za nebeskim težimo”. Ni u liturgiji ne zaboravljamo da živimo u materijalnom svijetu, ali prosimo da ostanemo otvoreni za nebeska dobra koja su već dostupna, a Bog ih sprema u još većem izobilju cijeloj Crkvi i svakomu od nas.

Blagoslov obitelji

  • MOLIMO VAS DA KOD BLAGOSLOVA OBITELJI PRIPREMITE
    KRIŽ (RASPELO) I UPALJENU SVIJEĆU VOŠTANICU.
  • POHVALNO JE I POŽELJNO DA CIJELA OBITELJ NAZOČI BLAGOSLOVU.
  • SVEĆENICI ĆE POSJEĆIVATI OBITELJI SVAKI RADNI RAD OD 9:30 DO 12:30
  • ZA ONE KOJI SU SE PRIJAVILI ZA JUTARNJI TERMIN I 15:30 DO 19 ZA
    POPODNEVNI TERMIN. UKOLIKO NISTE NAZNAČILI JUTRO ILI POSLIJE PODNE, MOŽETE SVEĆENIKA OČEKIVATI KROZ JUTRO I POPODNE.

Predstavljanje krizmanika i prvopričesnika

Na prvu nedjelju došašća pod svetom misom u 11 sati biti će predstavljeni naši ovogodišnji prvopričesnici, a na treću nedjelju došašća pod misom u 19 naši ovogodišnji krizmanici.

Zornice

Svakim danom, osim nedjelje, zornice su u 6 sati. Pozivamo vas na kavu i čaj nakon zornice u našu dvoranu. Srijedom ćemo zornicu slaviti pod svijećama, a taj dan naš zbor mladih Ivan Pavao II animira svetu misu.

Župni Caritas

Župni Caritas organizira akcije pomoći porebnima tijekom Došašća:

Prva nedjelja došašća

prodaja adventskih vijenaca

Druga nedjelja došašća

Sveti Nikola – darovi za djecu

Treća nedjelja došašća

prikupljanje hrane i materijalnih

sredstava

Četvrta nedjelja došašća

prodaja kolača

DONACIJE ZA ŽUPNI CARITAS

ŽUPA PRESVETOG SRCA ISUSOVA
IBAN HR 1523900011100234226
Opis plaćanja: za župni Caritas
u listopadu smo prikupili: 200,00 kn

Pauza vjeronauka

Od ponedjeljka 5. prosinca 2022. do početka nastave u siječnju se neće održavati župni vjeronauk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *