Župno hodočašće "Stopama Ivana Pavla II."

PIŠE: don Ivan Terze , Župa Presvetog Srca Isusova Visoka  OBJAVLJENO: 17. travnja 2023.

KRAKOW-WADOWICE-WIELICZKA-BUDIMPEŠTA CHESTOCHOWA-AUSCHWITZ-MARIAZEL

02.10.-07.10.2023. CIJENA ARANŽMANA PO OSOBI: 565,00 €

prijevoz udobnim autobusom (EURO 6); pet polupansiona u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama u hotelu s četiri zvjezdice (doručak, večera); ulaznice: rudnik soli Wieliczka, Auschwitz; tri zajednička ručka; lokalni vodiči; vrhunsko stručno vodstvo tijekom cijelog puta. PRIJAVE U ŽUPNI URED OD 17.4.

PONEDJELJAK 02.10.2023:

Polazak iz Splita s dogovorenog mjesta u 01:00. Vožnja autocestom preko Zagreba, Čakovca, Goričana…Dolazak u BUDIMPEŠTU oko 11:00 sati. Razgled grada: mostovi, Parlament, trg Heroja, Budim… sv.misa.Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

UTORAK 03.10.2023.

Doručak Poslije doručka nastavak vožnje preko Slovačke do poznatog rudnika soli WIELICZKA-razgled rudnika koji je pod zaštitom UNESCA. Sv. Misa.  Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

SRIJEDA 04.10.2023.

Doručak, Slijedi posjet svetištu MILOSRDNOG ISUSA i grobu sv. Faustine te svetištu sv. Ivana Pavla II. Sv.misa. Ručak. Poslije podne razgled Krakova: katedrala, stari kraljevski grad Wawel, središnji Gradski trg, tvrđava Barbakan, crkva sv. Marije. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

ČETVRTAK 05.10.2023.

Doručak, Cjelodnevni izlet u najveće Gospino svetište u Poljskoj- JASNA GORA koja se nalazi u gradu CHESTOCHOWI. Hodočasnički program-sv. misa, križni put, molitva pred slikom. Zajednički ručak. Kupnja suvenira. Povratak u Krakow. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

PETAK 06.10.2023.

Doručak, odlazak do AUSCHWITZA-razgled najvećeg nacističkog logora, a nakon toga i do WADOWICA-rodno mjesto Ivana Pavla II. Ručak. Dan završavamo u poznatom svetištu KALVARIJI ZEBRZDOVSKOJ. Sv. misa. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

SUBOTA 07.10.2023.

Doručak, rano ustajanje. Odlazak iz hotela. Vožnja preko Katovica, južne Poljske, Brna, Beča do velebnog svetišta MARIAZEL-razgled i sv. misa. Nastavak vožnje preko Graca, Maribora, Krapine (oproštajna zajednička večera) te onda dalje preko Zagreba, Karlovca do Splita gdje stižemo iza pola noći. Mogućnost plaćanja: Prva rata se plaća prilikom prijave od 150 eura koja se ne vraća u slučaju odustajanja ako se ne nađe zamjena.

1. rata 150 eura (prilikom prijave)
2. rata 200 eura (do 1.7. 2023.)
3. rata 215 eura (do 15.9.2023.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *